Menu strony
Gazeta.ie

Podstawowe informacje o zabezpieczeniach przepięciowych w typowych układach fotowoltaicznych.

Energia słoneczna coraz chętniej jest wykorzystywana przy zasilaniu elektrycznych urządzeń. Oczywiście nie bezpośrednio, lecz po odpowiednim przetworzeniu. A że dostępna jest bez ograniczeń i nie powoduje zanieczyszczeń przyrody, to jej popularność cały czas wzrasta.

W wielu krajach powstają
prąd
przemysłowe elektrownie, o mocy wystarczającej do obsłużenia niedużego miasta, jak również prywatni właściciele domów montują panele na dachach ma swoje własne potrzeby.

Zainteresował Cię ten wpis? Jeżeli tak, to wejdź do nowego zagadnienia i czytaj dalej serwis pił o tym, co bardzo Cię ciekawi.

Jak się okazuje, nawet w naszym klimacie tego typu panele będą się sprawdzać, wymagają tylko odpowiedniej instalacji. Zasada ich funkcjonowania jest niezwykle prosta. Ogniwa fotowoltaiczne po naświetleniu promieniami słonecznymi wytwarzają prąd stały. Jedno ogniwo tego prądu nie da jakoś dużo, lecz połączenie ich w cały zespół pozwala na uzyskanie całkiem pokaźnej. Otrzymany prąd stały należy przekształcić przy pomocy w prąd zmienny o odpowiednich parametrach, który jest następnie oddawany do elektrycznej instalacji żeby można było z niego korzystać. Mimo, że działanie jest bardzo proste, to cała instalacja będzie wymagała wyposażenia w sporo urządzeń i zabezpieczeń - znajdź ochronnik przepięciowy w dobrej cenie. Szczególnie ważna jest ochrona przed przepięciami, ponieważ nawet dalekie uderzenie pioruna spowodować może poważne zakłócenia.


Kolejne treści

Co zrobić, kiedy niespodziewanie popsuje się Tobie pralka?

zmywarka zbiornik na wodę
Ogień, powódź, porażenie elektrycznością. To wyłącznie parę z mnóstwa


prawdopodobnych zagrożeń, jakie potrafią spotkać Ciebie w mieszkaniu. Ty jednak,


niczym dążąca do ognia ćma, nie tylko wciąż używasz sprzętów, które


mogą Ciebie wysłać na tamten świat, lecz jeszcze cyklicznie


kupujesz następne.


Dlaczego to robisz? To proste.

Przede wszystkim używa się więc rozmaite ograniczniki fotowoltaika - polecamy, jakie mają za zadanie chronić instalację przed chwilowymi przepięciami jakie czasem się pojawiają w sieci elektrycznej. W przypadku tego typu instalacji ograniczniki stosowane są dwa, to znaczy jeden po stronie prądu stałego, a drugi zmiennego.

Nie czekaj, zobacz tekst na witrynie (http://termas.pl/kontakt/), która też Cię zainteresuje. Odnajdziesz tam m.in. wzmiankę o zajmującej Cię tutaj problematyce.

Podczas projektowania układu dużą rolę odgrywa, czy na dachu będzie się znajdował piorunochron, czy jednak nie, i jaki ochronnik przepięciowy będzie konieczny do montażua. Do sprawy ograniczenia przepięć trzeba bardzo rozsądnie podejść, ponieważ nieodpowiednie zestawienie instalacji może być przyczyną rozmaitych kłopotów, a w skrajnych przypadkach nawet pożaru.
20-07-15 08:14:03