Menu strony
Gazeta.ie

W jaki sposób się rozwijała na przestrzeni lat technologia zapisywania danych na płytkach, jakiego rodzaju możliwości oferuje blu ray.

Jednym z największych przełomów jeśli chodzi o zapisywanie danych stało się wynalezienie płyty CD. Wówczas się okazało, że świat otrzymał nośnik bardzo wygodny w użyciu, stosunkowo bezpieczny a równocześnie znacznie pojemniejszy w porównaniu z tradycyjnymi dyskietkami.


Początkowo standardowe płyty CD pozwalały na zapis niecałych 700 MB danych, co wtedy całkowicie wystarczało. Lecz postęp technologiczny bez przerwy szedł w przód, więc i metoda zapisywania na płytkach cały czas się ulepszała. W pewnej chwili ukazały się płyty lg dvd, LG dvd które pozwalały na zapis na jednej stronie blisko dziesięć razy więcej inFormacji od standardowego CD. Lecz rozwój się na tym nie zatrzymał, gdyż aktualnie na lg blu ray zmieści się aż 25 GB informacji, a w przypadku płytek dwustronnych nawet dwa razy więcej.


Kolejne treści

Wiele się zmienia

kobieta z białym aparatem fotograficznym
Jeszcze kilka lat temu granicą planów było otrzymanie sporego oraz niejednokrotnie mało wygodnego aparatu fotograficznego, który zdjęcia utrwalał na odpowiedniej kliszy. Jeżeli wykorzystaliśmy cały film, a nie mieliśmy innego, to nie mogliśmy już wykonać więcej zdjęć, tak samo jak nie było możliwości wyrzucenia ujęć, które nie wyszły idealnie tak, jak to obmyśliliśmy.


lg cinema 3d


Jak można się domyślić, z możliwości zapisywania tak ogromnej ilości danych będą korzystać nie tylko posiadacze komputerów, ale także filmowy przemysł. Już DVD dawało możliwość zapisywania filmów z bardzo dobrą jakością, zaś niedawno wymyślony standard, to znaczy blu ray daje rewelacyjną jakość. I właśnie do tego między innymi jest stosowany, gdyż lg cinema 3d obecne jest w zwiększającej się liczbie mieszkań i domów. Podstawą zestawu domowego kina jest odpowiedni odtwarzaczach, przykładowo niezwykle polecany jest model lg bd550 - ceneo.pl.


Oprócz tego niezbędny jest dobrej klasy telewizor oraz zestaw głośnikowy.

Te informacje wciągnęły Cię bez reszty? Jeśli tak jest, to przeczytaj więcej tutaj (https://www.viva-system.pl/oferta/konfetti-w-dowolnym-ksztalcie.html) danych na pozostałych stronach - odnajdziesz je, klikając w odsyłacz poniżej.

Jeżeli się kupi markowe, dobre urządzenia, to faktycznie można się będzie poczuć jak w prawdziwej sali kinowej.
22-03-04 09:31:05