Menu strony
Gazeta.ie

Jak zaistnieć w sieci www?

Zaczynając pisać bloga, powinieneś kierować się swoją pasją, pragnieniem pisania o tym, co kochasz. Jeżeli piszesz o czymś, co naprawdę Cię interesuje oraz na czym się znasz, twe teksty będą dobre, z kolei inni użytkownicy z miłą chęcią je przeczytają. Zdaje się to oczywiste, jednakże wielu początkujących blogerów o tym zapomina. Co więcej, popularna teoria o pisaniu notek każdego dnia, została obalona przez samych zainteresowanych. Korzystniej pisać raz na parę dni, jednakże publikując wyczerpujący oraz interesujący wpis niż codzienne notki o niczym.


Blogerka modowa
Nie bój się swego stylu! To właśnie on jest symbolem rozpoznawczym każdego blogera. Będąc szczerym oraz naturalnym na swoim blogu nie ma możliwości, aby nie zdobyć rzeszy entuzjastów, jacy podzielają twój punkt widzenia oraz których oczaruje twoja forma wypowiedzi.

Gdy już skończysz pisać, zainspiruj użytkowników do dysputy. Można to uczynić w najprostszy sposób, zadając na końcu wpisu pytanie. Ruch pod adnotacją jest bardzo istotny. Dzięki temu, z czasem tekst zacznie promować się sam, pomogą mu w tym również udostępnienia lub linkowanie na innych stronach . Rozciągłość, jak także cały wygląd posta, ma niemałe znaczenie. Pamiętaj, iż podstawą dobrze wypozycjonowanego bloga będą teksty na co najmniej 300 wyrazów. Jednak w praktyce, 300 wyrazów to tak naprawdę niewiele treści, więc zaplanuj ją przemyślanie, ażeby czytelnicy mieli do czego się odnieść w komentarzach. Lepiej jest również nie przesadzić z rozciągłością artykułu w drugą stronę, ponieważ nawet bardzo wytrwały czytelnik może się zmóc epopeją na 10 tys. wyrazów.


Jak wypromować bloga? Na pierwszej pozycji w pozycjonowaniu wpisu na blogu jest tytuł (). Powinien być oczywiście nieskomplikowany, zrozumiały oraz jednocześnie odnosić się do przekazu na całej stronie. Profesjonaliści SEO przypisują tytułowi najważniejsze znaczenie. Ważne jest także to, ażeby był on naturalny - w końcu szukając czegoś w sieci internetowej, w przeglądarkę wpisujesz prostą frazę. Przyjęło się, ażeby długość tytułu miała ok. 60 znaków.

Najlepiej pisać na bieżące tematy, komentować ostatnie wydarzenia albo innowacje technologiczne. Wówczas twoje posty mają dużą szansę na znalezienie się w rezultatach wyszukań. Oczywiście możesz też bawić się z aktualnościami.

Zapraszamy na stronę poradnikprzedsiebiorcy.pl
19-05-08 01:43:02