Menu strony
Gazeta.ie

Utylizacja komputerów. Idealne możliwości.

Co zrobić, kiedy komputer nie spełnia już dobrze swych funkcji, sprzęt jest zdezaktualizowany, nie da się odpalić nowszych produkcji, a użytkowanie staje się coraz wolniejsze? Ekran nie wyświetla tak jak dawniej albo pojawiły się w sklepach nowocześniejsze, wygodniejsze i bardziej cienkie? Bez wątpienia, należy wtedy znaleźć lepsze podzespoły.

Zestaw komputerowy dla graczy
Jednak bywa tak, że dopieszczanie peceta jest już pozbawione sensu, bo nowe technologie przestają być kompatybilne do starszych, to znaczy, że nowszych części nie da się już dopasować do starych. Zakup świeżego zestawu komputerowego staje się nieuchronny, a poprzedni blaszak, jak wszystko, musi… odejść.

A dokąd, zadacie pytanie? To jest zależne od wielu czynników. Jeżeli sprzęt wciąż ma jakąkolwiek wartość, zalecam skorzystać z sieciowych portali aukcyjnych i oddać go pod wirtualny młotek. Z pewnością przyda się parę groszy. Tradycjonaliści mogą polegać na gazetowych ogłoszeniach drobnych, których popularność bardzo spada. Od czasu do czasu znajdzie się jakieś zawiadomienie o chęci zbycia lub nabycia, zwykle wyglądające tak: AAA skup złomu elektronicznego warszawa albo AAAA dobry sprzęt (tutaj przyssawki) oddam tanio. Ogłoszenia gazetowe to melodia przeszłości.

Stary komputer
W większych metropoliach, takich jak Wrocław, Poznań i Warszawa, skup komputerów staje się trafnym rozwiązaniem. Zwłaszcza portale typu oferują oferty w wielu lokalizacjach i po dobrych cenach. W małej wielkości miastach i wsiach można udać się na organizowane przy jarmarkach giełdy komputerowe, by tam wystawić swoje przedatowane części.

I pojawia się ostatnia możliwość, dla ludzi z empatią. Sprzęt komputerowy zawsze będzie przydatny w domach dziecka, uboższych szkołach. Upewnijmy się, czy w okolicy nie żyje niezamożna para z dziećmi, której można dać zbędny sprzęt.
Dodane przez: M.G.
20-09-10 07:18:16