Menu strony
Gazeta.ie

Nowoczesne akcesoria przydatne przy uprawianiu niebezpiecznych sportów czyli kamery GoPro.

Gdy w roku 2002 zagorzały snowboardzista zaczął zakładać na nadgarstek aparat fotograficzny, żeby zrobić nietypowe ujęcia w czasie jazdy, nawet nie mógł przypuszczać, że będzie to początkiem światowej firmy. Przez te kilkanaście lat aparat zmienił się w nowoczesną kamerę, z paru pracowników zrobiło się ich tysiące, a ilość użytkujących ten sprzęt jest rzeczywiście ogromna.

obraz z kamery go pro
Zresztą trudno być przy tym zdziwionym, bo to właśnie urządzenia GoPro wyznaczają trendy i są uważane przez wielu za najlepsze na świecie. Konkurencja wprawdzie usiłuje coś przedsięwziąć, ale na razie większość osób poszukujących tego typu gadżetu sięga właśnie po produkty tej firmy. Dzięki swojej solidności, odporności na różne czynniki atmosferyczne i świetnemu obrazowi nadają się wszędzie tam, gdzie jest potrzeba nagrania czegoś interesującego. Bardzo chętnie wykorzystują je zapaleni sportowcy, którzy nagrywają swe wyczyny, ale również często widzi się je na kierownicach lub kaskach najzwyklejszych ludzi uprawiających jakieś sporty. Przeciętna kamera sportowa firmy GoPro to nieduże urządzenie w szczelnej, stalowej obudowie. Sprzedawane aktualnie modele potrafią nagrywać w bardzo wysokiej jakości, dzięki czemu filmy z nich prezentują się bardzo dobrze. Są one odporne na działanie mrozu, piasku czy wody, więc bez znaczenia będzie czy założy je narciarz, czy pływający na desce surfer. Jednak trzymanie takiej kamerki w ręce podczas jazdy po stoku nie byłoby wygodne, dlatego też firma dostarcza do niej sporą ilość dodatkowego wyposażenia, przydatnego przy używaniu.

kamerka go pro
Przede wszystkim w ofercie są przeróżne mocowania, czy to na kierownicę, czy rękę, czy na kask. Sposób mocowania należy wybrać w zależności od rodzaju sportu, który się uprawia, ale też osobistych wymagań. W pewnych sytuacjach mogą się przydać także inne akcesoria, takie jak na przykład gimbal do GoPro, one w jeszcze większym stopniu rozszerzają funkcjonalność tych urządzeń. Jeśli więc ktoś chce zrobić coś niezwykłego i zechce mieć po tym pamiątkę, to kamery GoPro idealnie będą się do tego nadawać.
19-10-25 00:48:04