Menu strony
Gazeta.ie

Parę wskazówek na temat reklamowania własnej działalności w sieci.

Prowadzisz niewielką działalność i nieustannie słyszysz, że musisz być widoczny w necie, lecz czujesz się zagubiony wśród wielu trudnych pojęć?
Słyszysz nazwy segmentacja, planer sw kluczowych, mem, ale nie masz odwagi zapytać o co chodzi, co to jest mem?
Ten artykuł ma za zadanie omówić kluczowe pojęcia związane z marketingiem internetowym.

A zatem po kolei: co to jest mem?
marketing
To po prostu forma informacji, jaka może przybrać różne formy: obrazka, filmiku, hasła, zdania czy tylko wyrazu (co to jest mem). Ważne jest, żeby był on popularny w Internecie oraz, aby użytkownicy chcieli go sobie przesyłać i udostępniać. Memy są wykorzystywane także w reklamie. Pomyśl sobie, iż udaje ci się stworzyć przekaz, który nieodpłatnie będzie rozprowadzony w Internecie. Brzmi kusząco? Aby to osiągnąć, oprócz kreatywności, poczucia humoru warto utrafić w gust grupy docelowej. Czy wiesz jak to uczynić? Z pomocą przyjdzie nam segmentacja rynku np. alterWEB. To podział na grupy konsumentów, którzy są w miarę tacy sami pod różnymi względami i wykazują takie same zainteresowanie dotyczące zakupów. Brzmi to może mętnie, ale nawet prowadząc niewielki punkt usług po pewnym okresie zorientujesz się, iż twoi klienci to zasadniczo na przykład panie po 40 roku życia, średnio zamożne, lecz dbające o siebie i to jest właśnie grupa docelowa.

Z pewnością słyszałeś również o sile, którą w reklamie mają wyszukiwarki internetowe. Kluczem do sukcesu są tutaj słowa kluczowe, które wpisywane są przez potencjalnych klientów do wyszukiwarki, w celu znalezienia jakiś wiadomości, produktów lub usług.


Kolejne treści

Prowadzenie sklepu, w którym prowadzimy handel detaliczny, tylko z pozoru jest bardzo łatwy.

Telefony
W rzeczywistości trzeba orientować się nie tylko w tej dziedzinie, z jakiej pochodzą proponowane przez nas artykuły, ale także warto poznać techniki dobrego handlu, marketingu oraz efektywnych łączności z klientami.

Te frazy warto umieszczać na swojej stronie, w tekstach na blogu, aby powodować konieczny ruch w Internecie. Ale tutaj uwaga - niedobre dobieranie słów kluczowych oznacza stratę naszego zaangażowania i brak prawidłowych rezultatów. Skąd wobec tego wiedzieć, jakie słowa muszą być użyte?
Z pomocą może nam przyjść planer sw kluczowych - nieodpłatne narzędzie od Google. Żeby zdobyć do niego dostęp wystarczy założyć konto na Gmail. Po wejściu w planer sw kluczowych (zobacz; alterWEB) pokaże nam się wyszukiwarka, w którą wprowadzamy hasło interesujące nas z uwagi na prowadzoną działalność, a otrzymamy podpowiedzi haseł pasujących. Później możemy skontrolować jakie są szanse na jego wypozycjonowanie.
Choć z początku może ci się zdawać, iż jest to bardzo skomplikowane. Warto jednakże uwierzyć, iż jest to narzędzie, jakiego używania możesz się nauczyć.
21-11-22 00:00:10